Epizod zimowy?

Mimo zapowiedzi mówiących o skutkach EGO, a co za tym idzie braku śniegu na Święta, cud jednak się zdarzył i w Drugie Święto spadło nam do 5 cm białego puchu.

W Wigilię, która jeszcze była w miarę jesienna, mieliśmy w dzień piękne słońce i +9,4°C w dzień i +6,5°C w nocy, przy silnych podmuchach wiatru orawskiego i ciśnieniu 1001 hPa.

Aliści sytuacja diametralnie zmieniła się w Pierwsze Święto, kiedy to napłynęły nad nasze miasto ciemne chmury, temperatura spadła do +3,6°C i najpierw spadł deszcz, a potem coraz częściej w powietrzu zaczęły wirować białe płatki… Jednakże słabszy wiatr wiał wciąż z kierunku S i S-SW, a ciśnienie poszło w górę o 1 hPa.

26.XII początkowo wiatr wiał z południa, ale po południu temperatura spadła do -0,8°C, a z niskich chmur sypnął śnieg. Wiatr wykręcił na N i temperatura spadła do -4°C, przy wietrze, który powodował zadymkę i zamieć. Ciśnienie poszło w górę o kolejny hektopaskal.

W dniu dzisiejszym – 27.XII – wiatr się uspokoił, zza chmur wyszło słońce, ale temperatura w nocy spadła do -9,5°C, zaś Pan Bednarz sygnalizował aż -14°C! – a zatem zima na całego! Przydałoby się tylko trochę śniegu…

W TV zapowiadają, że taka pogoda utrzyma się do 7.I.2015 roku, a zatem dzieciaki będą miały radochę a i dorosłym będzie milej oglądać białe krajobrazy zamiast obskurnej rzeczywistości.

Fotki – http://www.grzybypl.blogspot.com/2014/12/epizod-zimowy.html

Robert K. Leśniakiewicz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s